ART / Lithographs / Litograph in colors 16152038
nr 1615 2038
Antoni TÃ pies
(1923-2012), Spanien
Antoni Tà pies (1923-2012), Spain. 'A effacé', composition, 1974. Signerad i blyerts, numbered 13/90. Tryckt och utgiven av av Erker-Presse Färglitografi, Image dimensions: 54x75 cm,
LITOGRAPH IN COLORS, "A effacé", komposition, 1974. Signerad i blyerts, numrerad 13/90. Tryckt och utgiven av av Erker-Presse Färglitografi, bildmått: 54x75 cm, yttermått inklusive ram: 76x95 cm
Antoni TÃ pies, painter, born 1923, dead 2012.
10000
SEK 7000
Monday April 22 2024
at 19:26:24
20/4 13:58:11
- Thema-auction
Apr 22
Read more about Grafik